A sznek
A szakemberek szerint a szneket sztnsen vlasztjuk ki, rajtuk keresztl kifejezzk rzelmeinket. A sminkels szempontjbl kt alapvet csoportra oszthatjuk a szneket: vannak hideg s meleg sznek.
Hideg sznek Ebbe a csoportba sorolhatjuk azokat a szneket, amelyekben a kk vagy annak rnyalata szerepel: az ibolyaszn, a mlyva, a szrke stb.
Meleg sznek A meleg rnyalatoknl a srga s a piros dominl, ilyen a bzs, az aranybarna stb.
Semleges sznek Ide tartozik a fehr s a fekete. Ez a kt klasszikus szn brmely sminken jl mutat, s szinte elengedhetetlenek a kszletbl. A fehrrl tudni kell, hogy a halvny, vilgos szneket tomptja, az erteljes, sttebb szneket viszont mg csillogbb teszi. A fekete ragyogbb varzsolja a vilgos szneket, s gyengti a stt tnusokat.
Sminknkbe beleadhatjuk fantzinkat, de vegyk figyelembe, hogy a harmonikus sszhats rdekben a szneknek legalbb szemnk, hajunk s brnk sznhez kell igazodnia. Ezen kvl ne feledkezznk meg ruhatrunkrl sem, vagy hasonl szneket vagy ellentteseket vlasszunk, a kontraszt is lehet harmonikus.
A fny
Ugyanaz a smink nappal s este mskpp hat, mivel a sznek nem egyformn mutatnak a termszetes s a mestersges fnyben. A mestersges fny nem annyira csillog, mint a termszetes nappali fny.
A mestersges fny - A mestersges fnyben a meleg rnyalatok tompulnak, a hideg sznek intenzvebb vlnak. Ezrt hasznljunk brnk sznvel megegyez, vagy esetleg annl egy rnyalattal vilgosabb szneket. - Az arcpirost esetben a rikt sznek kzl hagyjuk ki a narancssrgt, mert nem elnys az esti megvilgtsban. - Az esti sminkhez a rzs legyen erteljesebb s rzkibb. - A szemhjpder is legyen intenzvebb, mint amilyet nappal hasznlunk.
A termszetes fny - A szrke tli napokra a hideg rnyalatokat javasoljk a szakemberek, pldul a kket s az ezstset. - A nyr sznei termszetesen a meleg sznekkel harmonizlnak, a srgval, narancssrgval, a gymlcsk s a virgok szneivel, stb.
Rgod a krmd?
Ha igen akkor gondozzuk a krmeinket intenzvebben, mint eddig. Minden nap tltsnk pr percet kz s krmpolssal. Masszrozzunk olivaolajat a kzfejnkbe, a krmgyainkba, fessk ki a krmeinket.
Lehet, hogy mr ez is elg lesz, hogy leszokjunk a krmrgsrl, hiszen ki csnytan el az polt kezeit. Ha ez azonban nem elg taszt, akkor fessk ki a krmeinket ersebb sznekkel. A rgs kvetkeztben lepattogz lakk elg visszataszt tud lenni.
Amennyiben mgis azon kapjuk magunkat, hogy mr megint a sznk fel kzelt a keznk, emlkeztessk erre magunkat! Legynk btrak, a piros lakk pldul a rvid krmkn is kifejezetten jl ll, arrl nem is beszlve, hogy a pasik megvesznek rte!
Ha ezek a megoldsok se hozzk meg a kvnt eredmnyt, ideje kemnyebb mdszerekhez folyamodni. Ma mr nlunk is lehet olyan ksztmnyeket kapni, amelyeket lakknt vihetnk fel a krmnkre. szre se vesszk, hogy ott van, de az ze biztos figyelmeztetni fog, mit csinlunk mr megint!
NINCS NARANCSBR!!!
A zsrszvet mennyisge a br s az izomzat kztt meghatrozza a narancsbr mrtkt. Az sztrognek segtik a cspn, a combokon s a fartjkon a zsr lerakdst, elksztve ezzel a ni szervezetet az ldott llapotra. E hormonok szinte "sszeragasztjk" a zsrsejteket, hozzjrulva a nemkvnatos gdrcskk kialakulshoz. Ha slyod megfelel, cskkentheted a narancsbr kialakulsnak eslyt Tornszssal, Kardiolgiai gyakorlatokkal cskkentheted tested zsrmennyisgt, egyben nvelheted izomtmeged, gy brd feszesebb, simbb lesz. Hasznlj cellulit ksztmnyeket. Ezek aktv hatanyagokat pldul koffeint, gingkot, algakivonatot tartalmaznak, melyek ideiglenes feszestst biztostanak a brnek. Erteljes mozdulatokkal masszrozd be a krmet, evvel javtod a nyirokkeringst az adott terleten. Endermolgis kezels sorn a mechanikus berendezs rvn ltrehozott mlyszveti masszzs, amely egyenletess alaktja a grngyss vlt zsrszveteket. A ktszveti hlk a nknl genetikailag ms szerkezetek, s a bralja tlagban 4 mm-rel vastagabb, mint a frfiaknl. Ha valaki szeretn elkerlni a narancsbrt, a legfontosabb a helyes tpllkozs s a rendszeres testmozgs - mr kamaszkortl kezdve. A kla, a hamburger, a szmtgp s a televzi vilgban ez nem knny, de a kvetkezetessg meghozza gymlcst. Ha csupn kampnyszeren kezd kezelsekbe, krkba, azoknak sohasem lesz tarts eredmnye.
A fogszablyz ciki??
Sokan vannak, akik gyerekknt idegenkedtek a fogszablyozstl, felnttknt pedig minden gond nlkl rszntk magukat. A rgztett kszlk viselsvel nehezebben bartkoznak meg a gyerekek s a felnttek egyarnt.
Nem tl nagy korrigls esetn az jszakai kszlkekkel prbljk szablyozni a fogakat. Ha ez nem elg, akkor lland fogszablyozra van szksg, amit a fogorvos rgzt. Erre az esetre is tbbfle megolds ltezik. Manapsg akr mr az zlsnknek is megfelel rgztett kszlk „dsztheti” fogainkat. Vannak olyan kszlkek, amelyeknl a fogakra kerl gyrk szntelenek, ezltal kevsb feltnek. jdonsgnak szmt, s fleg a beleval fiatalok krben kedvelt, amikor a drtot rgzt gyrk sznesek. lnk sznkkel bulisak, vidmak s jkedvek, semmikpp se szgyellnival, ha valaki tesz azrt, hogy szp fogsora legyen.
Derkkarcssts
 | A karcs derk minden n lma. Taln nem tlzs azt lltani, hogy a vkony derk hozztartozik a nies megjelenshez, viszont sajnos ez az egyik olyan testrsznk, ahol legknnyebben lerakdhat a zsr. A megvastagodott derk gyakran az lmunka egyrtelm jele. Ltezik egy sor olyan gyakorlat s nyjts, melyek clja, hogy a derekat hajlkonyabb tegyk, kerlett cskkentsk, s viszonylag gyors eredmnyt hoznak.
Bemelegts:
Az egyik legismertebb bemelegt gyakorlat a trzskrzs. lljunk kis terpeszbe, karunkat a fejnk mellett magasba nyjtva, trzsnket meghajltva egy flkrt runk le fels testnkkel. A gyakorlat kezdetn vegynk mly levegt, majd a vgn, ha felegyenesednk fjjuk ki. Trzskrzs kzben hajoljunk minl inkbb jobbra, majd balra, mikzben lefel hajolunk, prbljuk meg keznkkel megrinteni a talajt. Vgezzk el a gyakorlatot mindkt irnyban hromszor, s kzben llegezznk egyenletesen.
A kvetkez gyakorlat szintn a bemelegtshez tartozik. lljunk egyenes, zrt lbakkal. Hajoljunk elre, a levegt kifjva, mg keznkkel meg nem rintjk a talajt. Tegyk le keznket a lbak el, s a tenyernkn kezdjnk el elre "stlni", amennyire csak tudunk, anlkl, hogy a lbainkat behajltannk. Hasunkat hzzuk be. (Tulajdonkppen majdnem fekvtmaszba rkeznk.) Majd kezdjnk el lbainkkal a keznk fel lpegetni, s gy a kiindul helyzetbe rkeznk. Ismteljk meg hromszor-ngyszer.
Gyakorlatok:
A leghatkonyabb s egyben legegyszerbb gyakorlat a trzshajlts. lljunk vlszlessg terpeszbe, a lbak legyenek egyenesek. Keznket tegyk a cspnkre, fels testnket hajltsuk elszr jobbra, amennyire csak tudjuk, majd balra. Kzben gyeljnk arra, hogy cspnk ne mozduljon el. Ismteljk meg a gyakorlatot mindkt irnyban hszszor. Majd jabb sorozat kvetkezik, szintn hszszor, de ez alkalommal keznket tegyk a tarknkra. Az utols sorozat alatt karunkat fonjuk keresztbe a fejnk mgtt, hszszor ismteljk.
lljunk terpeszbe, lbaink legyenek egyenesek. Keznket nyjtsuk a magasba, fejnk mellett, majd trzsnket hajltsuk elre jobbra fordulva, s jobb keznkkel rintsk meg bal boknkat, msik keznket kzben tartsuk testnk mellett. Maradjunk elre hajolva s rintsk meg a bal bokt is, kzben forog a trzsnk. Anlkl, hogy felemelkednnk ismteljk meg mindkt irnyban tzszer. Fontos, hogy a gyakorlatokat behzott hassal vgezzk.
A hulla-hopp karika hasznlata is igen hatsos, s radsul javtja a testtartst. Knnyen megtanulhat, s napi 5 perces gyakorlattal kt ht alatt egy centimterrel cskkenhet a derk- s cspbsg. Ksbb emelhetjk a napi adagot 10-15 percre. Akr zenre is vgezhetjk.
Elfordul, hogy nem is annyira a derekunk, cspnk a szles, hanem tl keskenyek vllaink, s a htunk. Ezrt az sszhats olyan mintha derekunk vastagabb lenne a kelletnl. Ebben az esetben az szst javasoljk a szakemberek. Egsz testnket megmozgatja, kivlan ersdik vllunk s htizmaink, s hozzjuk kpest (az egybknt sem vastag) derekunk vkonyabbnak fog tnni.
Alternatv fogyi tippek
 |
Hiba a ragyog napfny, a kellemesen langyos id, a zldbe borul termszet, sokan nem rlnek a tavasz kzeledtnek. A bolyhos pulver s vastag kabt jtkony takarsban ugyanis kevsb feltnk azok a makacs plusz kilk. Mieltt azonban vad hezsbe fognnk, prbljuk ki az albbi mdszereket, melyek egy kiegyenslyozott dita kiegsztjeknt hamar formba rzzk a tli hnapok alatt ellustult testet. 1. Gygyvz kra Ltezik egy mdszer, amellyel nem a bevitt energiamennyisgt kell cskkentennk, hanem a blrendszeren val thaladst gyorstjuk meg. Magyarn szlva hashajt krt vgznk - a szintetikus tablettk helyett azonban termszetes mdszerrel. Az elrs szerint naponta egy-kt pohr szobahmrsklet gygyvizet (keservizet) kell elfogyasztanunk tkezs eltt. A gygyvz mennyisge 2-3 dl legyen. A tpllk gy gyorsabban halad t az emsztrendszeren, s kevesebb fog felszvdni belle. Az ivkra hosszabb ideig nem alkalmazhat, mert a szervezet elbb-utbb megszokja. A clra kivlan alkalmas a magyar gygyvizek kzl a Ferenc Jzsef, a Hunyadi Jnos, a Mira s a Pardi.
2. Karcsst tusols A legolcsbb s legtermszetesebb mdszer a hideg vizes tusols. Ltvnyos, hirtelen fogyst nem okoz, de hosszabb tvon garantltan hatsos, s a br llagt is javtja - kivl narancsbr ellen. A hideg-meleg vizes vltzuhannyal fokozott eredmnyeket rhetnk el.
3. tvgycskkent tea A kkny virgbl fztt tea kitn tvgycskkent hatssal br. Ksztsk el hzilag. A kkny virgt mg a teljes kinylst megelzen szedjk le (vegyesen szedjk a bimbs s a mr kinylott virgokat.) Erre ltalban a mrcius hnap, illetve prilis els fele alkalmas. A virgokat szrtsuk meg. Egy evkanlnyi szrtott levelet tegynk a tescsszbe s ntsk fel forr vzzel. Se cukrot, se ms zestszert ne hasznljunk. Hidegen, vagy melegen napi 2-3 csszvel fogyasszunk belle.
4. tkezs eltt almaecet Az almaecet krt nagyon rgen ismerjk, a falusi asszonyok kedvelt fogykrs mdszere volt. tkezs eltt kb. 20 perccel igyunk meg 1 pohr vizet, amelybe 1 evkanl almaecetet s egy kvskanlnyi mzet tettnk. rezheten cskkenni fog az tvgyunk, s az almaecet zsrget hatssal is br. Elltja a szervezetet a szksges svnyokkal, s hossz tvon folyamatos slyvesztst biztost.
By Vivien |